KLIKNI A VSTUP!
TÝDENÍK O STOLNÍM TENISE 51-52/99
vydání: NEDĚLE, 19. PROSINCE 1999 * aktualizováno: NE 19.12. 00:00
zpět Český stolní tenis na příjmu
mail to the editor
starší čísla ZDE
.headline 1Na Elizze skončili s pingpongem
.headline 2Štrbíková přestupuje do Bohnic
.headline 3Sex může pomoci ke zvýšení...
.headline 4Kdo vynalezl obíhačku?
.title 11Anketa o korupci
.title 12Návštěvnost serveru
.title 12Stížnosti na toto číslo TBT
ZPRÁVY:

Na Elizze skončili s pingpongem
Extraligový oddíl stolního tenisu Elizza Praha končí s pingpongem a vrhá se plnou silou na nový sport: leknínaření. Popud ke změně dal organizační pracovník klubu z pražského Jižního Města Milan Rochowanski (na snímku), který ustál skvělý světový rekord v stoji na leknínovém listu v hodnotě 10 hodin a 8 minut. O celé dvě hodiny tak překonal dosavadní světový rekord a získal nezanedbatelnou premii 10 000 amerických dolarů. Pan Rochowanski, který pěstuje lekníny na rybníčku mezi paneláky tajně už mnoho let, se tentokrát tvrdě připravoval. Samozřejmě nečekal, až mu posílí leknínové listy, ale celé hodiny trénoval doma na ořechovém prkýnku právě ve tvaru leknínu, které měl na vodní matraci, aby tak co nejlépe simuloval prostředí, ve kterém za přítomnosti mezinárodní poroty a mnoha zvědavců rekord překonal. Podařilo se nám získat jeho vyjádření těsně po výkonu:
"Víte, někdo si myslí, že to je nějaká sranda, ale věřte mi, foukal nepříjemný vítr a v polovině už jsem měl strach, že sesednu. No, ale samozřejmě je to fajn, a dobrá věc se podařila. Přitom k této disciplíně jsem se dostal vlastně náhodou. Když jsem před lety spěchal na mistrák do naší herny, která je na protějším břehu jezírka, tak jsem to vzal přes listy. No a kolem zahrady šel akorát trenér národního týmu Rakouska, který na Jižňáku trávil dovolenou. Když mě viděl, přišel za mnou do herny a prakticky ihned jsme se domluvili a já začal trénovat. "
"A co Vám dává tento zvláštní sport? Mnoho diváků se na vás kouká spíše jako na nějakého úchyla, či raritu, nevadí vám to ?"
"Ne, naopak. Když jsem poprvé viděl trénink rakouského národního mužstva byl jsem v podobné situaci. Smál jsem se a říkal si 'debilové na leknínu'. Samozřejmě náš sport přináší hned řadu komických situací. Těžko budete laikovi vysvětlovat celou škálu speciálních stojů a vyvažovadel, kterou musíte projít, než si odstojíte první minuty. Ale tak to chodí. My se zase můžeme smát někomu, kdo mlátí jako magor do míčku a trpí samomluvou: "Ty seš ale vůl!", "Jdi už do hajzlu s těma prasatama" a podobně. No a takovým sportům se smějeme zase my leknínáři. Náš sport je vlastně filozofie, kolikrát, když se sejde větší parta, tak si rozdáme na leknínech i šachy. No a rizika ? Občas člověk nastydne, když neudrží dvojku a nahoru. To znamená, když spadnete z leknínu po dvou a více hodinách, kdy už přeci jen je organismus vyčerpán a pokud je chladná voda, je to jistě nepříjemné. No a třeba když jezdíme s Elizzou na ligu do ciziny, tak pijavice, to je velký problém. "
Když jsem od Milana odcházel, nedalo mi to a když se mistr nedíval, zkusil jsem si stoupnout na leknín. Měl jsem pocit jako kdybych objevil novou planetu, těžko popsát těch pár minut. Ale s jistotou mohu říci: " Kdo tenhle sport neokusil, těžko chlapy, jako je Rochowanski, pochopí ! " .
Štrbíková přestupuje do Bohnic
Přestupem století nazývají němečtí novináři změnu působiště naší nejlepší hráčky a mistryně republiky z loňského roku Renaty Štrbíkové. Ta ukončila předčasně své angažmá v bundesligovém Assistance Coesfeld a v novém roce ji budeme nadále vídat v Bohnicích. Tuto zprávu přinesl šéfredaktor Freimann z prestižního měsíčníku "Tischtennis". Přesto jsme si zprávu nechali potvrdit přímo od Renaty: "Nemám zájem nadále působit v klubu, který akceptuje takové členy, jako jsem já", zdůvodnila předčasné ukončení smlouvy hráčka.
Sportovně-technického ředitele oddílu stolního tenisu TJ Slovan Bohnice ing. Miroslava Eismanna naše otázka na další působení reprezentantky zaskočila: "Nic o tom nevím a náš ligový kádr je úplný, takže jsme žádná jednání o posilách nevedli", zatřepal svojí kudrnatou hlavou a nabídl vysvětlení: "Zeptejte se vedle".
Šli jsme se tedy zeptat vedle. Václav Kubeš, technický ředitel, informaci o angažmá Štrbíkové nepotvrdil ani nevyvrátil: "Zprávy o našich pacientech zásadně nesdělujeme a Vám už vůbec ne".
Sex může pomoci ke zvýšení výkonnosti
Italští vědci zpochybnili pověru, podle níž by si sportovci měli před každou důležitou akcí odpustit pohlavní styk. Britský časopis New Scientist zveřejnil výsledky studie, z nichž vyplývá, že sex je to nejlepší, čeho si sportovec může dopřát. Sexuální styk totiž zvyšuje v organismu hladinu hormonu testosteronu, který člověku dodává bojovnost. Emmanuele Jannini z univerzity L'Aquila v Itálii měřil hladinu testosteronu u osmdesáti impotentních jedinců a zjistil, že i když byla hladina hormonu v krvi o téměř dvě třetiny nižší než u sexuálně aktivních mužů v témže věku, nebyla natolik nízká, aby zapříčinila jejich úplnou impotenci. Poté, co svým pacientům naordinoval terapii u psychologa, s vyloučením užívání jakýchkoli hormonálních prostředků, hladina testosteronu v jejich krvi se rapidně zvýšila. Z faktů, že hladina testosteronu roste úměrně s množstvím sexuálních styků, a není zavislá na žádném druhu bežného léčení hormonálními prostředky, Jannini a jeho kolegové vyvozují, že mohou odpovědně prohlásit: "Růst sexuální aktivity souvisí se zvyšováním obsahu testosteronu v krvi člověka." Jannini dodává, že se naopak frekvence styků přizpůsobuje momentální hladině testosteronu. "Po každém styku se hladina hormonu zvýší, což způsobí pokles sexuální aktivity," tvrdí. Sex před důležitým utkáním, nebo soubojem doporučuje Jannini jen těm sportovcům, v jejichž odvětví je výhodou agrestivita. "Záleží však na povaze sportovce," upozorňuje Jannini. "Pokud se potřebuje nabudit, pak je pro něj sex nejlepší dopink," dodal.

Zeptali jsme se našich nejlepších hráčů, jaké zkušenosti s teorií "sex-výkon-testosteron" mají oni. Richard Výborný se přiznal, že před získáním titulu Mistra ČR ve čtyřhře zlikvidoval Lídu, Katku, Anču a Julču, ale Antidopingový výbor důvod zvýšené hladiny testosteronu v krvi hráče vůbec nezajímal. Naopak Petr Korbel tvrdí, že na Julču, Anču, Katku a Lídu má největší chuť vždycky až po získání titulu (a antidopingové kontrole). Zajímavý je ovšem názor předsedy AHST Karla Karáska, který na Julču, Anču, Katku a Lídu má chuť pořád.

Kdo vynalezl obíhačku?
RPPC Thames LondonV zažloutlém vydání novin "Jizerský Kurier" z 3. 6. 1912 jsem nalezl tuto zajímavou zprávu, která objasňuje, jak se na svět dostala populární "obíhačka":
"Trenér roku odvolán (rutk)"
Trenér TTC Liptákov Jára Cimrman byl včera odvolán z této funkce. V sobotu proběhla rozhodující valná hromada hráčského kolektivu a proti Cimrmanovi hlasovalo 8 hráčů, zatímco pro byly pouze 4 hráčky.
Odvolání překvapilo i odborníky v kolébce table tennisu, kde proslulý trenér českého původu úspěšně působil na královském dvoře v RPPC Thames - Royal Ping-Pong Club Temže (na snímku vlevo nahoře, JdC úplně vlevo nebo vpravo?). "Jeho lekce proslulého drive s otočkou přiváděly k šílenství dvorní dámy", vzpomíná buckinghamský správce herny John McBlade. "Obohatil do té doby nudný training o zábavný 'Boxes Move Up!', který si oblíbila i princezna Anička" uznal současný trenér anglické reprezentace Sir Matthew Dunlop. "Pozdvihl úroveň waleského table tennisu nebývale", nedá na Járu dopustit pan Gubbins, "D.E. pod jeho vedením vyrostla v hráčku světové klasy a nedivil bych se, kdyby na prvním mistrovství světa, které budeme za čtrnáct let hostit v Londýně, získala stříbrnou medaili", prorokuje otec nadějné hráčky ze Swansea.

TTC Liptákov 1912Proto je s podivem, že mateřský klub v Liptákově (na snímku s JdC vpravo nahoře), kam se Jára po anglické anabázi vrátil, aby pozdvihl úroveň pojizerského table tennisu, se se slavným trenérem po krátkém angažmá rozloučil. Hrající president Liptákovského klubu, který se za ostatní hráče postavil, upozornil na drastické metody tréninku, které se opravdu nedaly vydržet. "Furt dokola, to nejde", neustále opakoval a informaci odmítal dále upřesnit.
Župní sekční šéf Ivoš Pavlíček upřesňuje: "Jára se rozhodl v Čechách razit heslo, které kdysi poradil svému příteli Coubertinovi, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Svou převratnou metodu trainingu, aby si každý zahrál, tzv. "škatule, hejbete se", proto modifikoval tak, aby nikdo z kola nevypadl a training se tak protahoval do nekonečna. Hráči ztráceli po několika týdnech síly a začínali svého trenéra nenávidět. A tak přízeň mu zachovaly jen liptákovské hráčky, na jejichž naléhání pan Cimrman trainingovou metodu přejmenoval na 'obíhanou' ".

SILVESTROVSKÁ ANKETA:
Myslíte si, že v českém stolním tenise existuje korupce?

1

25000
hlasuj
hlasuj
NÁVŠTĚVNOST SERVERU
Návštěvnost podle hodin dnešního dne / HIT CHART TODAY (according to the clock)
Stížnosti na toto číslo TBT
Koho uveřejněné články, citáty, obrázky případně jiné html tags v tomto vydání uráží nebo se jimi cítí ponížen, případně se domnívá, že mu způsobují jinou újmu, stěžujte si laskavě ZDE, protože pokud nejde o život, pak jde o (cenzurováno). Případně si najděte jinou internetovou stránku, která Vás prudit nebude, třeba tuhle.
Ostatním - Ahoj v novém roce!
Milan
AKTUALITY Z OBLASTÍ
(aktuality z minulých týdnů)
Praha
StČ
SM
JM
PRAHA
výsledky minulého týdne:

DIVIZE MUŽI
12. kolo: Start B-Olymp B 9:9; Vršovice B-Nusle B 9:9; Michle C-SF El NIŇO E 9:9; Sparta B-Michle B 9:9; Elizza C-Vršovice 9:9; Braník-Kyje 9:9;
MUŽI 2. třída sk. A-12. kolo:
Kyje C-Liška 9:9; Bohnice-Elizza E 9:9; Slavoj A-Sparta C 9:9; SF El NIŇO G-Michle D 9:9; Nusle C-Braník C 9:9; Olymp C-Start C 9:9;
MUŽI 2. třída sk. B-12. kolo:
Čakovice-St. Žižkov 9:9; Braník B-Břevnov 9:9; Michle F-SF El NIŇO F 9:9; KT Praha B-Michle E 9:9; Elizza D-Bohnice B 9:9; Liška B-Kyje B 9:9;
MUŽI 3. třída sk. A-12. kolo:
Čakovice B-Liška C 9:9; So. Žižkov-Elizza F 9:9; Bohnice D -Slavoj C 9:9; SF El NIŇO H-Oaza B 9:9; Břevnov B-Pankrác 9:9; St. Žižkov B-Petrovice 9:9;
MUŽI 3. třída sk. B-12. kolo:
Kyje D-Braník D 9:9; Vršovice C-Nusle D 9:9; Oaza-SF El NIŇO I 9:9; Slavoj B-Bohnice C 9:9; Suchdol-Pankrác B 9:9; Klánovice-Čakovice C 9:9;
MUŽI 4. třída sk. A-12. kolo:
Čakovice E-St. Žižkov C 9:9; Střížkov-Elizza G 9:9; Měcholupy-Nusle E 9:9; Petrovice B-Stodůlky 9:9; Liška E-ČSA Praha 9:9; Olymp D-Vysočany 9:9;
MUŽI 4. třída sk. B-12. kolo:
Malešice-Konstruktiva 9:9; Klánovice B-Liška D 9:9; Stodůlky B-Petrovice C 9:9; Slavoj D-So. Žižkov B 9:9; Břevnov C-Vršovice D 9:9; Kbely-Čakovice D 9:9;
MUŽI 5. třída sk. A-12. kolo:
Podolí-Kbely C 9:9; Braník E-Vršovice E 9:9; Michle G-Slavoj E 9:9; Vysočany C-Slavoj E 9:9; Petrovice D-Stodůlky C 9:9; Elizza H-Klánovice C 9:9; St. Žižkov D-Oaza C 9:9;
MUŽI 5. třída sk. B-12. kolo:
Petrovice F-Slivenec 9:9; Neslyšící-Kbely D 9:9; Sn Svoboda-SF El NIŇO J 9:9; Medicína-Měcholupy B 9:9; Orion Praha-So. Žižkov C 9:9; Liška F-Bohnice E 9:9;
MUŽI 5. třída sk. C-12. kolo:
Vysočany B-Olymp E 9:9; Pankrác C-Suchdol B 9:9; Stodůlky D-Petrovice E 9:9; SF El NIŇO K-Potrubí 9:9; Kbely B-Braník F 9:9; Konstruktiva B-Malešice B 9:9;
DIVIZE ŽENY-12. kolo:
Př. Kopanina-Stodůlky 5:5; Vršovice D-Nusle D 5:5; Vršovice B-Braník D 5:5; Braník E-Vršovice 5:5; Nusle E-Vršovice C 5:5; St. Žižkov-Bohnice B 5:5;
ŽENY 2. třída-12. kolo:
Bohnice C-SF El NIŇO 5:5; Slavoj E-Břevnov 5:5; Braník G-Medicína 5:5; Košíře-Braník F 5:5; Nusle F-Slavoj D 5:5; SF El NIŇO B-Př. Kopanina B 5:5; Liška-Př. Kopanina B 5:5;
STŘEDNÍ ČECHY
JIŽNÍ ČECHY
ZÁPADNÍ ČECHY

Západočeský oblastní přebor I.třídy muži
Rokycany-Toužim 9:9,Rokycany-K.Vary 9:9,Sokol Plzeň V.-K.Vary B 9:9,Sokol Plzeň V.-Toužim 9:9,Nýřany-Bor 9:9,Nýřany-M.Lázně 9:9, Bory-M.Lázně 9:9,Bory-Bor 9:9,Kdyně-Chodov B 9:9,Kdyně-Cheb C 9:9,Horažďovice-Cheb C 9:9,Horažďovice-Chodov B 9:9
Západočeský oblastní přebor ženy
Kdyně-CA K.Vary ME 5:5,Kdyně-Sn K.Vary 5:5,Bor-Sn K.Vary 5:5,Bor-CA K.Vary ME 5:5,Bory-Sokol Plzeň B 5:5,Bory-Sokol Plzeň C 5:5, VS Plzeň-Sokol Plzeň C 5:5,VS Plzeň-Sokol Plzeň B 5:5,Union Plzeň C-Sn M.Lázně 5:5,Union Plzeň B-Sn M.Lázně 5:5
Západočeský oblastní přebor II.třída-skupina A:
Ostrov B-Merklín 9:9,Ostrov B-Start K.Vary 9:9,Nejdek-Start K.Vary 9:9,Nejdek-Merklín 9:9,Chodov C-M.Lázně B 9:9,Chodov C-Chob D 9:9, Chodov D-M.Lázně 9:9,Chodov D-Cheb D 9:9,Sn.K.Vary C-Kynšperk 9:9,Sn.K.Vary C-Loket 9:9,Sn.K.Vary D-Loket 9:9,Sn.K.Vary D-Kynšperk 9:9
Skupina B
SKU Škoda Plzeň-Union Plzeň B 9:9,SKU Škoda Plzeň-Sušice 9:9,Sokol Plzeň B-Sušice 9:9,Sokol Plzeň B-Union Plzeň B 9:9 Zbiroh-Nezvěstice 9:9,Zbiroh-Zdemyslice 9:9,Břasy-Zdemyslice 9:9,Břasy-Nezvěstice 9:9,Kožlany-Bory B 9:9,Kožlany-Bory C 9:9, H.Bělá-Bory C 9:9,H.Bělá-Bory B 9:9
Skupina C
Domažlice A-Dobřany 9:9,Domažlice A-Stod 9:9,Domažlice B-Stod 9:9,Domažlice B-Dobřany 9:9,Stříbro-Vejprnice 9:9,Stříbro-Líně 9:9, Nýřany B-Líně 9:9,Nýřany B-Vejprnice 9:9,Klatovy-Holýšov 9:9,Klatovy-Staňkov 9:9,Žel.Ruda-Staňkov 9:9,Žel.Ruda-Holýšov 9:9
SEVERNÍ ČECHY
Divize mužů:
SKST Liberec C-Jiskra N. Bor 9:9, Jiskra Raspenava-TTC Roudnice 9:9, Baník Most B-TJ Krupka 9:9, Chem. Litvínov-Baník Most C 9:9, Sever Žatec-Liaz Jablonec 9:9, TJ Lenešice-SKST Liberec D 9:9, Liberec C-Roudnice 9:9, Raspenava-N. Bor 9:9, Most B-Most C 9:9, Litvínov -Krupka 9:9, Žatec-Liberec D 9:9, Lenešice-Jablonec 9:9.
Divize ženy:
SKST Liberec B-SKST Děčín C 5:5,TJ Doksy A-SKP Ústí nad Labem B :,TTC Litoměřice B-Sever Žatec A 5:5, SKST Děčín D-Sokol Terezín A 5:5 ,SKST Liberec B-SKP Ústí nad Labem B 5:5,TJ Doksy A-SKST Děčín C 5:5, TTC Litoměřice B-Sokol Terezín A 5:5,SKST Děčín D-Sever Žatec A 5:5,
SOS sk. A
KST Chomutov B-Gáza Litvínov A 9:9 , VTŽ Chomutov B-Sever Žatec C 9:9 , Stadion Teplice C-Chem. Litvínov C 9:9, TJ Krupka C-Baník Most F 9:9 , TJ Smolnice A-TJ Ročov 9:9 , TJ Klášterec B-Spartak Perštejn A 9:9, KST Chomutov B-Sever Žatec C 9:9 , VTŽ Chomutov B-Gáza Litvínov A 9:9 , Stadion Teplice C-Baník Most F 9:9 ,TJ Krupka C-Chem. Litvínov C 9:9 , TJ Smolnice A-Spartak Perštejn A 9:9 , TJ Klášterec B-TJ Ročov 9:9
SOS muži skupina C
SKST Liberec F-Slovan Varnsdorf A 9:9, Spartak Chrastava A-TTC Jablonné v P. A 9:9, Bižuterie Jablonec A-SKST Prysk A 9:9 , Jiskra Tanvald A-Jiskra Nový Bor C 9:9, Loko Česká Lípa B-Sokol Bratříkov B 9:9, Jiskra Mimoň-SKST Liberec G 9:9 , SKST Liberec F-TTC Jablonné v P. A 9:9, Spartak Chrastava A-Slovan Varnsdorf A 9:9, Bižuterie Jablonec A-Jiskra Nový Bor C 9:9, Jiskra Tanvald A-SKST Prysk A 9:9, Loko Česká Lípa B-SKST Liberec G 9:9, Jiskra Mimoň-Sokol Bratříkov B 9:9,
VÝCHODNÍ ČECHY

DM
Slavia HK-Hronov 9:9;Tesla PA B-Hlinsko 9:9;Tesla PA B-Linea B 9:9, Choceň B-Sokol HK 9:9;Choceň B-Jičín 9:9;Loko PA-Hlinsko 9:9
Sedlec VM-Jičín 9:9;Sedlec VM-Sokol HK 9:9;Loko PA-Linea B 9:9, Loko PA-Tesla PA B 9:9;Jičín-Hronov 9:9;Jičín-Slavia HK 9:9
Linea B-Choceň B ;Linea B-Sedlec VM (odloženo);Sokol HK-Hronov 9:9, Hlinsko-Sedlec VM ;Hlinsko-Choceň B (odloženo);Sokol HK-Slavia HK 9:9
1MA
Hlinsko B-Choceň C 9:9;Č.Třebová-Přibyslav 9:9;Loko PA B-M.Třebová 9:9, H.Městec-Ústí B 9:9; ;Holice-Svitavy 9:9, Hlinsko B-Ústí B 9:9;
Litomyšl-Přibyslav 9:9;Loko PA B-Svitavy 9:9, H.Městec-Choceň C 9:9; ;Holice-M.Třebová 9:9 ,Svitavy-Č.Třebová 9:9;Choceň C-Loko PA B 9:9;
Přibyslav-Hlinsko B 9:9, M.Třebová-Litomyšl 9:9;Ústí B-Holice 9:9; Svitavy-Litomyšl 9:9;Choceň C-Holice 9:9;Přibyslav-H.Městec 9:9,
M.Třebová-Č.Třebová 99;Ústí B-Loko PA B 9:9;
1MB
Jablonec-Sokol HK B 9:9;St.Paka A-Rtyně 9:9;Turnov B-Hostinné 9:9, Semily-Voděrady 9:9;Dvůr Kr. B-Náchod 9:9; Jablonec-Voděrady 9:9;
St.Paka A-Náchod 9:9;Turnov B-Vrchlabí B 9:9, Semily-Sokol HK B 9:9;Dvůr Kr. B-Rtyně 9:9; Hostinné-St.Paka A 9:9;Rtyně-Jablonec 9:9;
Sokol HK B-Turnov B 9:9, Vrchlabí B-Dvůr Kr. B (chybí);Náchod-Semily 9:9; Hostinné-Dvůr Kr. B 9:9;Rtyně-Semily 9:9;Voděrady-Turnov B 9:9
Vrchlabí B-St.Paka A (chybí);Náchod-Jablonec 9:9;
M2A
Trojovice-Chotěboř 9:9;Chrast-Synthesia 9:9;Ledeč-Holice B 9:9, Linea C-H.Brod B 9:9;Skuteč-Sokol CR9:9;H.Brod A-Tesla PA C 9:9,
Trojovice-H.Brod B 9:9;Chrast-Sokol CR 9:9;Ledeč-Tesla PA C 9:9, Linea C-Chotěboř 9:9;Skuteč-Synthesia 9:9;H.Brod A-Holice B 9:9
Synthesia-Ledeč 9:9;Chotěboř-Chrast 9:9;Holice B-Trojovice 9:9, Sokol CR-H.Brod A 9:9;H.Brod B-Skuteč (chybí);Tesla PA C-Linea C 9:9
Synthesia-H.Brod A 9:9;Chotěboř-Skuteč 9:9;Holice B-Linea C 9:9, Sokol CR-Ledeč 9:9;H.Brod B-Chrast(chybí);Tesla PA C-Trojovice 9:9
M2B
Orlice-Č.Třebová B 9:9;Vamberk-Sedlec-VM B 9:9;Vítějeves-Kostelec B 9:9, Králíky-M.Třebová B 9:9;Kostelec C-Vidlatá Seč 9:9;Polička-Ústí C 9:9
Orlice-M.Třebová B 9:9;Vamberk-Vidlatá Seč 9:9;Vítějeves-Ústí C 9:9, Králíky-Č.Třebová B 9:9;Kostelec C-Sedlec-VM B 9:9;Polička-Kostelec B 9:9
Sedlec-VM B-Vítějeves 9:9;Č.Třebová B-Vamberk 9:9;Kostelec B-Orlice 9:9, Vidlatá Seč-Polička 9:9;M.Třebová B-Kostelec C 9:9;Ústí C-Králíky 9:9
Sedlec-VM B-Polička 9:9;Č.Třebová B-Kostelec C 9:9;Kostelec B-Králíky 9:9, Vidlatá Seč-Vítějeves 9:9;M.Třebová B-Vamberk 9:9;Ústí C-Orlice 9:9
M2C
Jaroměř-Chlumec 9:9;Chlumec-Libchyně 9:9;Libchyně-Jaroměř 9:9, Salamandr-Broumov 9:9;Broumov-Č.Meziřičí 9:9;Č.Meziřičí-Salamandr 9:9
Žďárky-Nové Město 9:9;Nové Město-Třebechovice 9:9;Třebechovice-Žďárky 9:9, Libchyně-Třebechovice 9:9;Třebechovice-Č.Meziřičí 9:9;
Č.Meziřičí-Libchyně 9:9, Chlumec-Nové Město 9:9;Nové Město-Broumov 9:9;Broumov-Chlumec 9:9, Jaroměř-Žďárky 9:9;Žďárky-Salamandr 9:9; Salamandr-Jaroměř 9:9
M2D
Poříčí-St.Paka B 9:9;Valdice-Hořice 9:9;Turnov C-Úpice B 9:9, Úpice A-Hostinné B 9:9;Jičín B-Žeretice 9:9;Nová Ves-Vrchlabí C 9:9
Poříčí-Hostinné B 9:9;Valdice-Žeretice 9:9;Turnov C-Vrchlabí C 9:9, Úpice A-St.Paka B 9:9;Jičín B-Hořice 9:9;Nová Ves-Úpice B 9:9
St.Paka B-Turnov C 9:9;Hořice-Poříčí 9:9;Úpice B-Valdice 9:9, Hostinné B-Nová Ves 9:9;Žeretice-Úpice A 9:9;Vrchlabí C-Jičín B 9:9
St.Paka B-Nová Ves 9:9;Hořice-Úpice A 9:9;Úpice B-Jičín B 9:9, Hostinné B-Turnov C 9:9;Žeretice-Poříčí 9:9;Vrchlabí C-Valdice 9:9

Nové Město-Hronov ;Hronov -Turnov ;Turnov -Nové Město 5:5, Chlumec-Trutnov 5:5;Trutnov-Litomyšl B 5:5;Litomyšl B-Chlumec 5:5, SKST Pce B-Montas HK B 5:5;Montas HK B-Ústí B 5:5;Ústí B-SKST Pce B 5:5, Turnov -Ústí B 5:5;Ústí B-Litomyšl B 5:5;Litomyšl B-Turnov 5:5, Hronov -Montas HK B 5:5;Montas HK B-Trutnov 5:5;Trutnov-Hronov 5:5, Nové Město-SKST Pce B 5:5;SKST Pce B-Chlumec 5:5;Chlumec-Nové Město 5:5
1Ž A
Hostinné-Jaroměř B 5:5;Jaroměř B-Úpice 5:5;Úpice-Hostinné 5:5
1ŽB
Sudslava-Litomyšl C (chybí);Litomyšl C-Slavia HK 5:5; Slavia HK-Loko PA B 5:5;Loko PA B-Sudslava 5:5, Litomyšl C-Loko PA B 5:5;Loko PA B-Montas HK C 5:5;Montas HK C-Litomyšl C 5:5, Slavia HKSudslava 5:5;Sudslava-Tesla PA 5:5;Tesla PA-Slavia HK 5:5
SEVERNÍ MORAVA
DIVIZE MUŽI
Biocel Vratimov „A“ - Slezan Frýdek-Místek 9:0, VP F-M „D“ - Biocel Vratimov „B“ 9:9, Ferrum Frýdlant n/O - TŽ Třinec, 9:9,
Spartak Bílovec - MSA Dolní Benešov, 9:9, SK Přerov - MEZ Vsetín „B“, 9:9, Omya Jeseník „C“ - Sokol Neředín „B“, 9:9,
TTT Vítkovice „B“ - Sokol Brušperk, 9:9, Slávia Orlová „B“ - ŽD Bohumín, 9:9
OBLASTNÍ SOUTĚŽ MUŽŮ, sk. A
Pramet Šumperk „B“ - Loko Zábřeh, 9:9, Slavoj Bruntál - Moravský Kočov, 9:9, Sokol Nový Malín - Lázně Velké Losiny, 9:9, Sokol Vrbno - TJ Krnov, 9:9,
Sokol Neředín „C“ - Sigma Lutín 9:9, Spartak Mikulovice - TJ Zlaté Hory, 9:9,
OBLASTNÍ SOUTĚŽ MUŽŮ, sk. B
Valašské Meziříčí - TJ Rožnov p/R. 9:9,, SK Přerov „B“ - Technopl. Chropyně 9:5, Sokol Buk - Sigma Hranice „B“, 9:9,, Sokol Lipník - Sigma Hranice „A“, 9:9,
TJ Nový Jičín - TATRA Kopřivnice, 9:9 ,
OBLASTNÍ SOUTĚŽ MUŽŮ, sk. C
TJ Frenštát p/R. - Ferrum Frýdlant „B“ 9:9, Slezan F - M „B“ - TŽ Třinec „B“ 9:9, Sokol Hrabůvka „A“ - Sokol Příbor „B“, 9:9,
Sokol Příbor „A“ - Sokol Hrabůvka „B“, 9:9, Sokol Horní Datyně - Sokol Staré Město, 9:9, Sokol Brušperk „B“ - NH Ostrava „C“, 9:9,
Sofimu. Sedlnice „B“ - MSV Studénka, 9:9
OBLASTNÍ SOUTĚŽ MUŽŮ, sk. D
Sokol Radvanice „B“ - Baník ČSA Karviná 9:9, Ban. P.B. Ostrava – So. Radvanice „A“ 9:9, Slezan Opava - Sokol Kateřinky, 9:9,
Baník Havířov „D“ - SKST Č. Těšín, 9:9, Pedhoth. Bobrovníky - TJ Hlučín, 9:9, Ro. Mokré Lazce „E“ – Sokol Polanka, 9:9
JIŽNÍ MORAVA
Český stolní tenis na příjmu